.

Kiss Tibor Cece






kiss_tibor_cecePszichológus diplomámat 2001-ben szereztem. Az ELTE-n az egészségpszichológia szakirányt választottam, mert már akkor a lelki egészség és jóllét elérésének és fenntartásának a kérdései foglalkoztattak. Egyetemista koromban találkoztam a dinamikus szenzoros integrációs terápia (dszit, Ayres) és az integrált kifejezés- és táncterápia (https://www.ikte.hu/) módszerével, amelyek szemlélete és gazdag eszközkínálata meghatározó volt számomra.

2003-2013 között nevelési tanácsadóban dolgoztam (Budapest IX., majd II. kerület), először intézménypszichológus (óvoda, iskola), majd gyerekterápiás munkakörben – így lehetőségem volt a gyerekek, szüleik és pedagógusaik nézőpontjából egyaránt találkozni az élet kihívásaival.
2013 óta a Tündérhegyi Pszichoterápiás Osztályon (https://www.tunderhegy.hu/) dolgozom osztályos terapeuta, pszichoterapeutaként.
Dolgozom felnőttek verbális egyéni pszichoterápiájával, továbbá integrált kifejezés- és táncterápiás folyamatokkal egyéni és csoportos helyzetben önismereti és terápiás fókusszal.
Az élet folyamatosan, újra és újra olyan helyzetek elé állít, amelyek próbára teszik problémamegoldó képességeinket, érzelmi teherbírásunkat, valamint megterhelik fontos kapcsolatainkat. Bár ezekkel foglalkozni nem könnyű, – minden nehézséggel és fájdalommal együtt – lehetőséget nyújt a belső növekedés, valamint a harmonikusabb kapcsolatok és a teljesebb, kiegyensúlyozottabb élet felé. Abból indulok ki, hogy az ember „társas lény”, és ez a növekedés emberi kapcsolatban – akár egy segítő kapcsolatban – tud kibontakozni.
Soha nem késő lépést tenni egy mélyebb, gazdagabb, harmonikusabb, teljesebb élet felé.

 

Tanulmányok:

  • 2018 – Pszichoterapeuta szakvizsga
  • 2012 – Tündérhegyi Európai Pszichoterápiás Képzés, (Tündérhegy)
  • 2007 – klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus, (PTE)
  • 2005 – integrált kifejezés- és táncterapeuta, (IKT Központ, Budapest; CITA, München)
  • 2001 – pszichológus, (ELTE)
  • 2000 – szenzoros integrációs terápiák, (Lelki Egészségvédő Alapítvány)

Elérhetőségem:

Tel.: +36 20-317-69-64